Avrasya’ya Yön Verenler III

Enstitümüzde düzenlenen “Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş Vefa Programını” akademi ve siyaset dünyasından yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Araştırma Görevlisi Enis Güney’in takdim konuşmasından sonra Nevzat Hoca’nın hayat hikayesini anlatıldığı kısa bir video gösterimi yapıldı. Oturum Başkanı Enstitü Müdürümüz Doç. Dr. Bekir Günay’ın konuşmalarıyla başlayan program  eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat, İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Halis Yunus Ersöz ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof.  Dr. Süleyman Özdemir’in konuşmalarıyla devam etti. Hocalarımız, Nevzat Hocanın eğitim yönüne, siyasi yönüne, akademik yönüne ve Hoca ile yaşadıkları anılara değindiler.  Konuşmalardan sonra duygu ve düşüncelerini ifade etmek üzere  Prof Dr Nevzat Yalçıntaş kürsüye çıktı. Vefanın önemini vurgulayan Hocamıza konuşmalarından sonra günün anısına plaket taktimi yapıldı. TRT Sanatçısı Melihat Gülses’in Nevzat Hocanın beğendiği parçaları söyleyerek mini bir konser verdikten sonra vefa programı hatıra fotoğrafları çekimiyle sona erdi.

İTO Başkanı, TOBB Başkan Yardımcısı Murat Yalçıntaş, Eski Vekil ve Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Yahya Doğan, Eski Devlet Bakanı Kazım Oksay programa izleyici olarak katıldılar.

  YouTube Preview Image

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

YouTube Preview Image